Ważne informacje:

Agronewsy

03 maja 2019
Zasiedlamy fermy zwierzętami w statusie SPF, to jest nasza zasada, na której opieramy nasze zasiedlenia. Doradzamy także w zakresie bioasekuracji, by jak najdłużej ten status zdrowotny utrzymać – mówi Maria Herwart z firmy Topigs Norsvin.
03 maja 2019
O tym, jak zmieniły się handel prosiętami z importu oraz ich jakość, a także o tym, na co warto zwrócić uwagę przy zakupie prosiąt, rozmawiamy z Rafałem Moczkowskim, szefem firmy Europig, który od 10 lat zajmuje się handlem prosiętami nie tylko importowanymi, lecz także pochodzącymi od krajowych producentów, sprzedając je w Polsce, ale i poza granicami naszego kraju.
02 maja 2019
Wybór najlepszego preparatu mlekozastępczego to nie wszystko, równie ważne jest prawidłowe przygotowanie z niego pójła dla cieląt. Na tym etapie często popełniane są nadal podstawowe błędy.
01 maja 2019
Powoli zbliża się czas masowego występowania ognisk afrykańskiego pomoru świń w naszym kraju. Jest to czas w którym szczególnie musimy zwrócić uwagę na zabezpieczenie biologiczne naszej produkcji.
01 maja 2019
Produkty firmy Polnet, czyli wyposażenie świetnie znane w Polsce, służące głównie do utrzymania trzody chlewnej, znajduje swoich odbiorców na całym świecie. Jak podkreśla Stanisław Szczebelski, prezes firmy - 70 proc. produkcji trafia na eksport, a nasze rozwiązania znajdują uznanie klientów, ze względu na jakość i innowacyjne technologie.
29 kwietnia 2019
Rosyjska produkcja mleka nieznacznie wzrosła w ubiegłym roku. Zgodnie z ostatnimi obliczeniami rosyjskiego ministerstwa rolnictwa, całkowita ilość wyprodukowanego mleka wynosiła 30,6 mln ton, przekraczając ilość z poprzedniego roku o 1,5 proc.
29 kwietnia 2019
Majówkowy grill może być ostatnią okazją na zakup taniego mięsa. W ostatnich tygodniach eksperci Banku BNP Paribas zaobserwowali dynamiczny wzrost cen skupu żywca wieprzowego i drobiowego.
29 kwietnia 2019
Jak czytamy w cotygodniowym raporcie Głównego Inspektoratu Weterynarii, w dniach 14-20 kwietnia na terenie czterech województw naszego kraju potwierdzono 34 przypadki ASF w populacji dzików.
29 kwietnia 2019
Każdego roku, z Inspekcji Weterynaryjnej odchodzi ok. 100 lekarzy weterynarii. Oferowane wynagrodzenie jest tak niskie, że na połowę ogłoszonych naborów nie zgłasza się ani jeden aplikant, nie ma też chętnych na stanowiska kierownicze. Za chwilę inspekcja przestanie być wydolna, by realizować swoje obowiązki, a rząd ciągle zwleka z wypełnieniem finansowego zobowiązania o wsparciu IW.
29 kwietnia 2019
W okresie zasuszenia istnieje możliwość podejmowania skutecznej terapii mastitis, która w okresie laktacji zazwyczaj nie przynosi oczekiwanych rezultatów.