Ważne informacje:

Agronewsy

07 maja 2019
Nastrój wśród rolników we Francji polepsza się. Wynika to z barometru ekonomicznego z marca, opublikowanego niedawno przez federację francuskich farmerów (FNSEA).
07 maja 2019
Organizacja Animal Rescue Polska twierdzi, że zwierzęta w Zakładzie Doświadczalnym Instytutu Technologiczno-Przyrodniczego w Falentach pod Raszynem (woj. mazowieckie) były utrzymywane w skandalicznych warunkach. Minister rolnictwa zlecił kontrolę.
07 maja 2019
Nowozelandzka grupa mleczarska Fonterra zgłosiła w marcu 2019 r. łącznie o 8 procent mniejszą produkcję mleka. Jednak eksport artykułów mleczarskich wzrósł, ponieważ popyt w Azji pozostaje nadal wysoki.
06 maja 2019
Australijska organizacja branżowa Meat and Livestock Australia (MLA) mówi w swojej aktualnej prognozie rynkowej o „największym spadku narodowego stada bydła od dziesięcioleci”.
06 maja 2019
Zdaniem ekspertów Krajowego Związku Pracodawców - Producentów Trzody Chlewnej, pomimo obserwowanej w ostatnich tygodniach stabilizacji cen tuczników, istnieją duże szanse na kolejne podwyżki.
06 maja 2019
Po gminie Deszczno w województwie lubuskim od lat wędruje stado ok. 170 krów, które przy okazji powoduje duże straty na polach i w obejściach. Teraz jednak problem ma zostać rozwiązany.
05 maja 2019
Alternatywą dla intensywnych systemów produkcji mleka, szczególnie tam, gdzie sprzyjają temu warunki klimatyczne oraz ukształtowanie terenu, jest produkcja ekstensywna, do której należy wybrać odpowiednią rasę.
05 maja 2019
Duzi producenci trzody chlewnej, zawsze doceniają inwestycję w innowacje, bo zwykle przemawia za tym ekonomia. Nowe technologie mają za zadanie prowadzić do oszczędności w dalszej produkcji zwierzęcej – tłumaczył w rozmowie Stanisław Szczebelski, prezes Polnet.
03 maja 2019
Czasy, kiedy do zarządzania stadem krów mlecznych wystarczyły przysłowiowa kartka i ołówek, minęły już bezpowrotnie. Obecnie trudno byłoby mówić o rentownej hodowli i skutecznym zarządzaniu bez nowoczesnych systemów i narzędzi, których dział z roku na rok coraz silniej się rozwija.
03 maja 2019
Grupa holenderskich naukowców z Wageningen Livestock Research we współpracy z Delta Instruments rozpoczęła projekt szukając odpowiedzi, czy na podstawie próbki mleka możliwe jest określenie stanu metabolicznego oraz prognozowanie długowieczności u krów mlecznych.