Ważne informacje:

Agronewsy

14 marca 2013
Zdaniem specjalistów wołowina produkowana zgodnie z systemem jakości Quality Meat Program QMP, ma szansę zmienić polską kuchnię i odbudować rodzimy rynek wołowiny.
14 marca 2013
Inspekcja weterynaryjna ustaliła listę wyrobów Zakładów Mięsnych "Viola" w Lnianie (woj. kujawsko-pomorskie), które powinny zostać bezwzględnie wycofane z handlu. Producent jest podejrzewany o wykorzystywanie do produkcji przeterminowanych wyrobów.
13 marca 2013
W sprawie uboju rytualnego Ministerstwo Rolnictwa przespało sprawę i w jednej chwili zmarnowało lata naszej ciężkiej pracy i zdobywania rynków muzułmańskich – mówi Małgorzata Podniesińska, prezes Zakładów Mięsnych Mokobody.
13 marca 2013
Wielkość produkcji mięsa po niewielkim wzroście o 1,0 proc. w 2011 r., powróciła do poziomu z 2010 roku – informują analitycy Banku BGŻ.
13 marca 2013
Świnie będą znowu ubijane w duńskim mieście Vra. Zakład będzie należał do fińskiej firmy, która w większości eksportuje swoje produkty na rynek rosyjski.
13 marca 2013
Sanepid rozpoczął kontrolę sklepów i hurtowni, odbierających wyroby Zakładów Mięsnych "Viola" z Lniana (woj. kujawsko-pomorskie). Ten producent mięsa i wędlin jest podejrzewany o wykorzystywanie do produkcji przeterminowanych wyrobów.
13 marca 2013
Rząd przyjął we wtorek założenia projektu ustawy o ochronie zwierząt wykorzystywanych do celów naukowych. Przewiduje on m.in. sankcje za narażanie zwierząt na cierpienie oraz kontrole Inspekcji Weterynaryjnej np. w jednostkach prowadzących doświadczenia.
13 marca 2013
Już prawie 6 tys. martwych świń wyłowiono od zeszłego tygodnia z rzeki Huangpu w Szanghaju na wschodzie Chin - podały we wtorek wieczorem władze, utrzymując, że woda z rzeki jest bezpieczna i spełnia oficjalne normy. Wcześniejszy bilans mówił o 1200 sztukach.
12 marca 2013
Producenci trzody chlewnej obawiają się, że zakłady mięsne będą wykorzystywać ostatnią aferę w ZM Viola do zbijania cen w skupach. Tłumacząc to zmniejszonym popytem konsumentów na mięso. Jednak z takim stwierdzeniem nie zgadza się Adam Zdanowski, współwłaściciel Zakładów Mięsnych Wierzejki.
12 marca 2013
Według Adama Zdanowskiego z ZM Wierzejki większość zakładów mięsnych ma na razie pełne magazyny. Wszystko za sprawą słabego eksportu wieprzowiny na początku tego roku. Dlatego trudno jest na razie liczyć na przedświąteczne podwyżki cen w skupach, które byłyby znaczące dla producentów świń.