Ważne informacje:

Agronewsy

14 maja 2019
Wczoraj w ministerstwie rolnictwa odbyły się rozmowy obrońców zwierząt z Głównym Lekarzem Weterynarii. Inspektorat rozważyć ma zmianę diecezji o wybiciu stada „wolnych” krów z woj. lubuskiego.
14 maja 2019
Zepsute pasze, na których rozwijają się rozwijają się grzyby i pleśnie, są źródłem groźnych dla zwierząt substancji znanych jako mikotoksyny.
13 maja 2019
Hodowcy, kilka dni przed Narodową Wystawą Zwierząt Hodowlanych w Poznaniu, gdzie przedstawią efekty swojej pracy hodowlanej, a ich zwierzęta będą konkurować o prestiżowe czempionaty, dowiadują się, że dotacje na ich działalność mają zostać drastycznie obcięte. Nie o kilka, kilkanaście procent, lecz o ponad połowę. Taki ruch będzie oznaczał dezorganizację polskiej hodowli oraz ryzyko przejęcia jej obsługi przez zagraniczne podmioty – mówią przedstawiciele hodowców, zrzeszonych w związkach branżowych.
13 maja 2019
O komentarz do aktualnej sytuacji na rynku mleka poprosiliśmy Edwarda Bajko, Prezesa Zarządu Spółdzielczej Mleczarni Spomlek.
13 maja 2019
W pierwszym kwartale 2019 r. chińscy importerzy produktów mlecznych zakupili znacznie więcej towarów na rynku światowym niż w tym samym okresie roku poprzedniego.
13 maja 2019
Komisarz UE ds. rolnictwa Phil Hogan wezwał Japonię do zniesienia istniejących ograniczeń handlowych dotyczących wołowiny z państw członkowskich UE.
10 maja 2019
Potencjał genetyczny współczesnych loch pod względem wyników rozrodczych powoduje, że samice muszą wykarmić coraz liczniejsze mioty. Dlatego też, firma De Heus kładzie spory nacisk na rozwój linii preparatów mlekozastępczych dla prosiąt. Produkty mają wspomóc wykarmienie i odsadzenie w wysokiej masie nadliczbowych prosiąt urodzonych w miocie.
10 maja 2019
Jak informuje Komenda Miejska Policji w Olsztynie, podczas kontroli technicznej auta dostawczego, w jego bagażniku znaleziono dwa cielaki.
09 maja 2019
Wskaźnik cen żywności FAO jest indeksem cen pięciu najważniejszych grup towarowych na rynkach międzynarodowych: zbóż, mięsa, wyrobów mlecznych, olejów roślinnych i cukru.
09 maja 2019
W poniedziałek, 13 maja br. w Sejmie odbędzie się debata dotycząca tematu tzw. ustawy odorowej. Zostanie przeprowadzona na wniosek organizacji rolniczych, które w większości wypowiadają się negatywnie o projekcie ustawy.