Ważne informacje:

Agronewsy

17 maja 2019
Losy ustawy regulującej w nowy sposób działalność Inspekcji Weterynaryjnej, są w rękach rządu.
17 maja 2019
Potwierdzają się podejrzenia o wystąpieniu kolejnego ogniska afrykańskiego pomoru świń (ASF). Gospodarstwo, w którym zostanie przeprowadzona likwidacja stada świń znajduje się w Pieczonkach k. Giżycka, na obszarze, który dotychczas był zaklasyfikowany jako tzw. strefa czerwona, wyznaczona w związku z występowaniem ASF.
17 maja 2019
W Holandii 64 ze 100 działaczy na rzecz praw zwierząt międzynarodowego ruchu „Mięso ofiar” uznano za odpowiedzialnych za wkroczenie. Na początku tygodnia zajęli hodowlę świń w Boxtel (Holandia). Następnie zostali aresztowani.
17 maja 2019
Włoskie jedzenie jest coraz częściej fałszowane i naśladowane na całym świecie. Najbardziej dotknięte są: sery, kiełbasy i oliwa z oliwek. Powodem podrabiania są zwłaszcza konflikty handlowe.
17 maja 2019
W czasie otwarcia tuczarni w Pszczółczynie (woj. kujawsko – pomorskie), szef resortu rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski mówił na temat przyszłości chowu trzody w kraju, roli integracji produkcji w jej odbudowie, oraz perspektyw na wprowadzenie opodatkowania tuczu nakładczego.
17 maja 2019
Dostępne są już pierwsze wyniki projektu badawczego.
17 maja 2019
W I kwartale br. znacznie wzrósł eksport odtłuszczonego mleka w proszku z Unii Europejskij. Jednocześnie jednak eksport masła i pełnego mleka w proszku wykazał znaczny spadek.
16 maja 2019
Chiny to ważny dla Polski rynek wymiany handlowej, którego wartość szacuje się w miliardach euro. Oceną współpracy i perspektywami relacji Polsko-Chińskich podczas Kongresu w Katowicach zajęli się zaproszeni eksperci i ekonomiści.
16 maja 2019
Zeszły rok był trudny dla wszystkich producentów trzody chlewnej, ze względu na rekordowo niskie trzody chlewnej nie tylko w Polsce ale i w UE. Trudno było o wypracowanie zysku, a część producentów całkowicie zrezygnowała z chowu świń. W 2018 r. sektor trzody chlewnej GK Gobarto zamknął się ze stratą, jednak ta tendencja odwróciła się już w pierwszym kwartale 2019 r. - Utrzymujący się w kolejnych tygodniach trend wzrostowy powinien przełożyć się na poprawę wyników w segmencie Trzody chlewnej w następnych kwartałach – powiedział Marcin Śliwiński, prezes zarządu Gobarto S.A.
16 maja 2019
Wczorajsze notowanie niemieckiej dużej giełdy przyniosło kolejną podwyżkę cen żywca wieprzowego. Już tylko jeden eurocent dzieli nas od wyrównania rekordu cenowego z połowy 2017 roku.