Ważne informacje:

Agronewsy

29 kwietnia 2019
Przez wiele miesięcy hodowcy świń funkcjonowali w otoczeniu rynkowym, które nie pozwalało na opłacalną produkcję. Niektórzy, chcąc ograniczyć koszty zmniejszali grupy produkcyjne loch lub po prostu nie przeprowadzali remontu stada. O tym, czy jest to dobre rozwiązanie w sytuacji kryzysowej, rozmawiamy z Marą Herwart z Topigs Norsvin.
28 kwietnia 2019
Sytuacje, w których locha nie jest w stanie wykarmić swojego potomstwa, mogą mieć różne podłoże, zawsze są one jednak bezpośrednim zagrożeniem dla życia prosiąt.
27 kwietnia 2019
Kondycja i stan zdrowotny racic przekładają się na funkcjonowanie całego organizmu krowy. Ostatecznie to właśnie na racicach spoczywa cały ciężar związany z produkcją mleka.
26 kwietnia 2019
W ostatnich dniach potwierdzono 6 ognisk afrykańskiego pomoru świń na chińskiej wyspie Hainan. Była to ostatnia prowincja tego kraju wolna dotychczas od choroby.
26 kwietnia 2019
Według japońskich mediów, w Japonii zbito ponad 75 tys. świń w walce z klasycznym pomorem świń (CSF). Aby zapobiec dalszemu rozwojowi epidemii, władze japońskie podają dzikom doustne szczepionki.
26 kwietnia 2019
Nie kończy się lista uwag płynących ze strony branży mięsnej w zakresie projektu tzw. ustawy o minimalnej odległości dla planowanego przedsięwzięcia sektora rolnictwa, którego funkcjonowanie może wiązać się z ryzykiem powstawania uciążliwości zapachowej. Powtarza się argument, że sama odległość nie rozwiązuje uciążliwości zapachowej, a ustawa nie pozostanie bez wpływu na małe i średnie gospodarstwa, umiejscowione w ścisłej zabudowie.
26 kwietnia 2019
Preparat mlekozastępczy to pierwszy pokarm podawany po siarze i okresie karmienia mlekiem. Jakie parametry powinien mieć dobry preparat mlekozastępczy?
25 kwietnia 2019
Ponad połowa rolników wiedziała o procederze nielegalnego uboju, zanim informacja wypłynęła do mediów – podaje agencja marketingowa Martin & Jacob sp. z o.o. Niestety nie zbadała, jak wyglądała ta wiedza u innych stron procederu.
25 kwietnia 2019
Według portalu feedstuffs.com, eksperymentalna szczepionka przeciwko afrykańskiemu pomorowi świń najprawdopodobniej wkrótce uzyska licencję w USA .
25 kwietnia 2019
Rozwój produkcji trzody chlewnej to fundamentalny element strategii Gobarto. Zarząd firmy podkreśla, że taka sytuacja jak występowanie ASF, nie tylko w Polsce, lecz także i na świecie, nie jest w stanie zmienić planów firmy. Jednak każda powstająca ferma będzie maksymalnie zabezpieczona pod względem bioasekuracji, tak by minimalizować ryzyko przeniesienia chorób zakaźnych, w tym ASF.