Ważne informacje:

Agronewsy

26 maja 2019
Hodowcy poszukują coraz bardziej efektywnych zwierząt, które będą w stanie sprostać wymaganiom współczesnego rynku, gdzie coraz częściej liczy się jakość, a nie wyłącznie ilość pozyskiwanego mleka.
25 maja 2019
O planach Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka na najbliższe lata mówi Leszek Hądzlik, Prezydent PFHBiPM.
25 maja 2019
Warunki, w jakich prosięta przebywają w pierwszych tygodniach życia, mają kolosalny wpływ na wyniki produkcji uzyskiwane przez stado.
24 maja 2019
W pierwszych miesiącach 2019 r. import wieprzowiny na Ukrainie był 16-krotnie większy, niż jej eksport. Głównym dostawcą tego gatunku mięsa była Polska, znacznie wyprzedzając pod względem wartości wolumenu, Niemcy i Holandię.
24 maja 2019
Z roku, na rok widzimy wzrost zainteresowania hodowlą bydła mięsnego. Trzeba powiedzieć wprost, bez środków z ministerstwa rolnictwa na ocenę wartości użytkowej, na księgi hodowlane, na postęp biologiczny, tej hodowli nie będzie. I wtedy będziemy kim? Będziemy zajmować się tylko opasem kontraktowym, chyba nie do tego dążymy? – tak Jacek Zarzecki prezes PZHiPBM komentuje plany obcięcia dotacji na postęp biologiczny, na poziomie prawie 60 proc.
24 maja 2019
Naczepę z poważnymi usterkami układu hamulcowego, wypełnioną żywymi kurczakami, wycofał z ruchu patrol mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego.
24 maja 2019
Po zeszłotygodniowym wzroście cen tuczników w Niemczech spodziewaliśmy się również dużych podwyżek w krajowych skupach. Niestety nie zaobserwowaliśmy większych oznak poprawy sytuacji.
24 maja 2019
W tym roku podczas Mlecznej Gali hodowcy zostali docenieni nie tylko za rekordowe wydajności mleka, ale również za postęp hodowlany w nowych kategoriach: genetyka i pokrój.
23 maja 2019
W kontekście zmiany, w zakresie planowanego ograniczenia dotacji na postęp biologiczny, na poziomie prawie 60 proc., minister rolnictwa skomentował, że związki hodowlane nie mogą opierać swojej działalności wyłącznie na dotacji publicznej.
23 maja 2019
Minister rolnictwa odniósł się do zarządzania funduszami promocji, dedykowanymi produkcji rolnej. Podkreślił, że ministerstwo rolnictwa nie będzie ingerować w wydatkowanie tych środków, gdyż są one własnością rolników i to oni, wspólnie z przetwórcami mają decydować na co są kierowane. Zaznaczył też historyczną zmianę, jaką ma być utworzenie funduszu dla rzepaku i roślin białkowych, z którego część gromadzonych finansów ma wspierać pszczelarstwo.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 772