Ważne informacje:

Agronewsy

26 kwietnia 2018
Państwowa pieczęć dobrostanu zwierząt na produktach pochodzenia zwierzecego zyskała wysoką pozycję w Danii.
26 kwietnia 2018
W Chinach postępuje specjalizacja w produkcji trzody chlewnej. Zakłady mięsne integrują się z dużymi fermami świń. Przedstawiamy ranking wyników tamtejszej sprzedaży żywej trzody chlewnej za 2017 r.
26 kwietnia 2018
Copa i Cogeca z zadowoleniem przyjmują informację o zawarciu umowy handlowej między UE a Meksykiem, która jest dowodem na to, że podpisanie korzystnej i wyważonej umowy handlowej jest możliwe.
26 kwietnia 2018
Copa i Cogeca w pełni popierają decyzję UE w sprawie zawieszenia importu z 20 zakładów mięsnych w Brazylii i wezwania do przeprowadzenia pilnej oceny sprawozdania z misji PE do Brazylii.
26 kwietnia 2018
Zasuszenie i okres przejściowy to najbardziej newralgiczny okres w cyklu produkcyjnym krowy. O problemach żywieniowych związanych z tym okresem mówił prof. Włodzimierz Nowak podczas XIV Forum Zootechniczno – Weterynaryjnego w Poznaniu.
25 kwietnia 2018
Już kilkanaście lat temu formaldehyd został oficjalnie uznany za substancję rakotwórczą. Obecnie Unia Europejska rozważa wprowadzenie zakazu jego stosowania przy dezynfekcji, tam gdzie może być jeszcze wykorzystywany, czyli np. w wylęgarniach drobiu.
25 kwietnia 2018
PIWet nie planuje przerwy w pracy na długi majowy weekend – wbrew temu, co mówią rolnikom niektórzy przedstawiciele zakładów mięsnych, odbierających od nich świnie.
25 kwietnia 2018
KZP-PTCh powołując się na dane Rabobanku wskazuje, że wprowadzone na początku miesiąca przez rząd chiński ceł na amerykańską wieprzowinę, nie wpłynie znacząco na sytuację eksportową w krajach UE.
25 kwietnia 2018
W wyniku spadku konsumpcji mleka i produktów mlecznych w Rosji rosną zapasy tych produktów.
25 kwietnia 2018
Podczas ostatniej Szkoły Zimowej Hodowców Bydła zapytaliśmy prof. Zygmunta M. Kowalskiego o czynniki, które stymulują, a także ograniczają pobranie paszy przez krowy.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 746